Водні процедури, сауни

Водні процедури, сауни

Бальнеотерапія широко використовується в комплексному лікуванні. Усі види ванн і душів бальнеотерапії сприяють зміні функціонального стану різних систем організму. Душ Шарко, гідромасажні ванни, Отдых на Днепре. Водные процедуры, сауны. Оздоровление в Запорожье. інфрачервона сауна, суха вуглекисла ванна й заняття в басейні – відновлять здоров'я, поліпшать настрій, чинять косметологічний та омолоджуючий вплив, допоможуть у лікуванні багатьох захворювань і в боротьбі із зайвою вагою.

У рамках програми оздоровлення працівників підприємства закуплене, установлене й уведене в експлуатацію в санаторії-профілакторії «Славутич» нове обладнання для гідротерапії: ванна бальнеологічна «Вулкан» (використання ароматичних і мінеральних добавок, гідромасаж, аеромасаж) і гідромасажна ванна для ніг (гідромасаж з можливістю аерації води).

Душ Шарко названий на честь французького невропатолога та психіатра Жана Мартіна Шарко. У 70-х роках XX століття він запатентував своє спостереження: струмінь води, спрямований на людину з відстані 3-4 метрів при тиску до 4 атмосфер, дає чудовий терапевтичний ефект – збільшується приплив крові до всіх органів, нормалізуються тиск, робота судин (рекомендується при вегетосудинних дисфункціях), виводяться шлаки, чиниться загальнозміцнювальна та тонізуюча дія. І, крім того, струминний душ є відмінним засобом для боротьби з неврозами, депресією, іншими розладами, на яких лікар Шарко розумівся, тому що спеціалізувався на цьому. Однак перед процедурою однаково потрібна консультація лікаря, тому що є заборони на її проведення. Протипоказання такі: стенокардія, сечокам'яна хвороба, захворювання дихальної системи, вагітність, істерія, мокнучі дерматити, атеросклероз головного мозку.

Водные процедуры, сауны. Оздоровление в Запорожье. Отдых на Днепре. Сухі вуглекислі ванни. Наш організм не може жити без кисню. Це загальновідомий факт, який не потребує доказів. Але також ми не можемо жити без вуглекислого газу, який багато хто вважає шкідливим. У процесі подиху ми видихаємо вуглекислий газ у навколишнє середовище й вдихаємо кисень. Здавалось би, шляхом позбавлення від вуглекислоти ми звільняємо організм від шкідливого газу, залишаючи місце життєво необхідному. Але насправді без вуглекислого газу неможлива киснево-транспортна функція організму. Вуглекислі ванни показані для омолодження шкіри й організму та для тих пацієнтів, кому протипоказані гідромасажні та гарячі водні ванни – це пацієнти із серцево-судинними захворюваннями. Спочатку для ванн застосовувалися поствулканічні гази, що надходять з-під землі, з розвитком науково-технічного прогресу почали застосовувати спеціальне лікувальне обладнання, що заповнюється вуглекислим газом. У наші дні суха вуглекисла ванна – це спеціальна камера, у яку пацієнт сідає й відпочиває там 10-15 хвилин. За час процедури все тіло обробляється підігрітим вуглекислим газом необхідної концентрації, який чудово бореться з кисневим голодуванням і різними шкірними захворюваннями. Також вуглекислі ванни допомагають нам боротися з передчасним зів'яненням шкіри. Гемоглобін діє за принципом бартеру й віддає тканинам кисень із крові тільки в тому випадку, коли в обмін отримує вуглекислий газ. Недолік вуглекислоти провокує гіпоксію, яка є першою сходинкою до запуску процесу старіння. Тому для боротьби за вічну молодість в XVIII столітті були вигадані сухі вуглекислі ванни, які за короткі строки завоювали популярність у Німеччині, Чехії, Румунії, Італії та Росії.

 Отдых на Днепре. Гидромассаж. Сауны. Оздоровление в Запорожье.Механізм дії гідромасажних ванн із мінеральними маслами і перозонами, які використовуються у нашому пансіонаті, складається із впливу термічного, механічного і хімічного факторів:

 1. Механічний. У воді сила тяжіння слабшає – м'язи і шкіра розправляються, поліпшується їхнє кровопостачання. Якщо у воді розчинений газ, то на шкіру механічно впливають ще і газові пухирці.
 2. Термічний. Тепла вода активізує потік крові в судинах, поліпшує обмінні процеси. Організм у цей час посилено виділяє енергію, втрачає калорії та виводить токсини, тобто відбувається очищення. Ефект підсилюється при чергуванні процедур з теплою і холодною водою.
 3. Хімічний. Біологічно активні іони лікарських добавок з води проникають у загальний потік крові і поліпшують живлення всіх тканин.

Загальними показаннями до зовнішнього застосування бальнеотерапії є:

 

 • Отдых на Днепре. Сауны. Водные процедуры. Бальнеотерапия. Оздоровление в Запорожье.Заболевания сердечно-сосудистой системы
 • Захворювання серцево-судинної системи,
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту,
 • Захворювання ЦНС,
 • Захворювання периферичної нервової системи,
 • Захворювання опорно-рухового апарата,
 • Урологічні й ендокринні захворювання,
 • Хвороби обміну речовин,
 • Реабілітація після інфаркту міокарда, реконструктивних операцій на коронарних і магістральних судинах, клапанах серця, операцій на шлунку, холецистектомії тощо,
 • Фіброміалгії,
 • Синдрому хронічної утоми,
 • Депресії, тривоги,
 • Безсоння,
 • Остеоартрозу,
 • Артриту,
 • Анкілозуючого спондиліту,
 • Травми спинного мозку,
 • Інсульту,
 • Шкірних інфекцій.

Таким чином, за допомогою води можна з успіхом лікувати цілу низку захворювань.

На головну (Оздоровлення та відпочинок в Запоріжжі. Гідромасаж, сауни, душ Шарко)

 Отдых на Днепре. Сауны. Бальнеотерапия. Оздоровление в Запорожье.Углекислая ванна. Оздоровление в Запорожье. Отдых на Днепре.